Bulanık Tutkusu Ziyaretçi Defteri
                          Aynı Tutkuyu Paylaşıyoruz.                      Bulanık Tutkusu Ana Sayfa Tıklayınız.!
KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
ANKARA

Tarih:
17 Ocak 2014, Cuma
14:36

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

   EKONOMİDE NEREYE DOĞRU

Yerel seçimlerin yaklaştığı bu dönemde ekonomide belirsizlik, riskleri artırıyor. Belirsizliği azaltmak istikrar için gereklidir. Merkez Bankasının politik faizini sabit tutarak parasal sıkıştırma ile döviz satarak belirsizliği gideremeyeceği görülmektedir.Ön görülerin gerçekleşmemesi gerek iç ve gerekse dış çevrelerce güven sarsıyor.Bu gün rota belli değil,disiplin ve tutarlı uygulama yok,iç ve dış nedenlerden kaynaklanan dalgalarla yalpalanıyoruz.İnşallah Kırmızı kayada kayalara çarparak yara almayız.
Dolayısıyla bir yandan dışarıdan yeterli döviz girişi olmazken, içerde borç kapatma telaşı dövize olan talebin artma eğilimi yatırımları, büyümeyi ve enflasyonu ciddi biçimde olumsuz etkilemektedir.Cari açık endişesiyle kredi kartları, krediler, ve otomotiv tütün ve alkollü içeceklerdeki vergi artışları büyümeyi düşürecek Kur Merkez Bankası tahminlerinin çok üzerinde yükselecek.Doların enflasyon üzerindeki kalıcı etkisi yüzde 15 olarak hesaplanıyor.Kurda yüzde 10’luk kalıcı kur artışının enflasyona etkisi yüzde 1.5 olacak gibi.Kur artışının yarattığı belirsizlik en önemli sıkıntı.İlk etapta siyasi krizin oturması lazım siyasi krizin çözülmesi,istikrarı,istikrarda yatırım yapmanın önünü açar.Kur artışı nedeniyle ihracat rakamları geçen yıla göre karlılıkta düşüş olduğunu gösteriyor.
17-Aralıkta başlayan siyasi riskler, bir yanda küresel ekonomi de alınan ve gelişmekte olan ülkeleri daha fazla etkileyecek kararlar ülkemiz açısından zorlu bir sürecin başlangıcı olacak gibi gözüküyor.
Kur seviyelerindeki yaşanan yükselişin ardından gözler Merkez Bankası ve bankanın alabileceği kararlara çevrilmiş durumda. Piyasalardaki hareketliliği değerlendiren Analist ve ekonomistler şu önemli noktalara dikkat çekiyorlar.
-2013’ün ikinci yarısı itibarı ile hem küresel piyasalarda, hem ülkemizde ki gelişmeler, Türkiye gibi cari açık sorunu olan ve politik risklerden etkilenip para biriminde değer kaybını anında yansıtan ülkeler için zorlu bir süreç oldu.
-17 Aralık operasyonu sonrası politik risklerin ön plana çıkması 16 Ocak itibarı ile kayıpların artmasına neden oldu.
-Bu yıl Türkiye’ye sermaye girişinin beklenmeyen ölçüde azalacağı bir yıl olacak.
-Üstelik ülkemizde siyasi gelişmeler bu korkuları azaltmak yerine artırıcı yönde ilerliyor.
-17 Aralıktan itibaren olup bitenleri, siyasi tartışmaların siyasi hesaplaşmaya dönüştüğü değerlendirmeleri, önümüzdeki iki seçim oluşu yani siyasi istikrarsızlık endişesi .Türkiye’ye dışarıdan sermaye girişini olumsuz etkiliyor.

Sağlıklı bir ekonomik yapı dileklerimle..!
Hoşca kalın,sevgiyle kalın.
Gökhan GÜNEY
Yukarı          
 
Gönderen:
Necettin ASLAN

Yer:
Ankara

Tarih:
17 Ocak 2014, Cuma
09:56

Alıntı Yap: Necettin ASLAN

Bulanık'ın Değerli ailelerinden Tanınmış simalarından Güzel İnsan İhsan Muhtaroğlu amcanın vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz.Ailesi ve yakınlarına taziyelerimizi sunar merhuma rahmet dileriz.
ASLAN AİLESİ ADINA
Necmettin ve Necettin ASLAN
Yukarı Mail: necettinaslan@hotmail.com         
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
16 Ocak 2014, Perşembe
14:51

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

TAZİYE:
Bulanık ailelerinden İhsan Muhtaroğlu'nun vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyorum.Ailesi ve yakınlarına taziyelerimizi sunar merhuma rahmet dilerim.

RİŞİM.0506611821-05059238563
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
13 Ocak 2014, Pazartesi
23:26

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY       TEREKEME FIKRASI
   GILMA DEYİRSEN GILMIYAH

Terekeme çayırda tırpan çekerken bir ara başını kaldırır güneşe bakar. Güneş tepesine dikilmiş,öğle zamanı olmuştur.Kendi kendine söylenmeye başlar:
-Aya ay goca terekeme,indiye geder başın bir secdeye deymiyif,hele böyün bir namaz gıl , görek; Allah gavıl eliyer mi?Sonra derede abdest alır,gelir ele gol başında namaza durur.Ele başını ilk secdeye goyanda alttan gözüne çöp batır.Başını galdırır göğe doğru bahır,tekrar söylenir:
-Aya ay Goca Allah, gılma deyirsen gılmıyah, be gözümüze çöpü niye sohursan?
Bu bir alıntıdır.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
11 Ocak 2014, Cumartesi
11:55

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

BULANIK İLÇEMİZDE EMLAK PİYASASI NE DURUMDADIR.
Köylerden Bulanık'a yoğun olarak yapılan göç olgusu. Bulanık ilçemizi ‘Emlakköy’e dönüştürdü. Hayvan satıcısından, manavına, bakkalından kasabına, kadar bir çok insanın emlakçı olduğu olduğu yatırımcılarında bölgeye yığılmasıyla birlikte emlak ofisi sayısının giderek artmağa devam edildiğine işaret ediliyor.Öyleki Bölgemizde Marketten çok emlakçı ve bir de ayak üstü bu işi yapan aracıları görmek mümkündür.Bu yavaş yavaş köylerimizede sirayet etmektedir.Hayvancılık ve ziraatcılık yapanlar bile emlakçılığı yeylemektedirler.Yeni seçilecek Belediye Başkanlarınında bazı projeleri bölgemizi cazip hale getiriyor. Örneğin;Yenimahalle, sanayı,Atatürk Orman çiftliği civarları ve Muş -yoncalı yolunun sağ ve sol cenahları, Kamu kurumlarınında o bölgeye taşınması söylentileri,Kargo uçaklarının inip çıkması için bir hava alanının yapılması düşüncesi, yeni bir kent projesininde o bölgeye kurulması projeleri ,yatırımcıyı cazip eden ve iştahını kabartan bölge olarak göz doldurmaktadır .Bölgemizde Ticari birimlerin kiralamaları ve şehir içinde hangi semt olursa olsun arsa fiatları uçuştadır.Bir Tcari mekanın cadde üzerindeki fiatı trilyonlar civarındadır.Yöremizde iki türlü satış uygulanıyor ilk satan düşük fiatla satıyor ve kaybediyor alan kişi yüksek fiatla ikinci kişiye satıyor birinci kaybediyor ikinci satişta da satan kişi kazanıyor .Haydi alana satana da kolaylıklar diliyorum.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
01 Ocak 2014, Çarşamba
16:05

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY


YENİ YIL MESAJI
2013 yılını acılarımızla, sevinçlerimizle geride bıraktık.Bir çok Bulanıklı değerli hemşehrilerimizi kaybettik.Yeni umut ve aydınlık dolu bir gelecek vaat eden 2014 yılına birlikte ilk adımımızı atıyoruz. 2014 yılının umut, sevinç, mutluluk ,demokrasi ve barış dolu yarınların,özlemlerin,beklentilerin gerçekleşmesi dileklerimle tüm bulanıklı hemşehrilerimin yeni yıllarını kutluyor esenlikler diliyorum.


Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
01 Ocak 2014, Çarşamba
15:47

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI DÜŞÜNCESİ
İnsan odaklı belediyecilik anlayışının olmazsa olmaz ilkelerinin başında sosyal belediyecilik ilkesi gelmektedir.
İnsanca ve insan onuruna yaraşır biçimde yaşam hakkı, her yurttaşın doğuştan kazanmış olduğu bir haktır. Bu hak, devletin sosyal devlet olma niteliğinden doğmaktadır. Sosyal devlet; yurttaşlarına insanca yaşama hakkı sağlamayı insanca yaşamayı güvence altına almayı, bunu sosyal politikaları ile garantilemeyi anayasal bir yükümlülük, sorumluluk olarak üstlenen devlet olarak tanımlanır. Sosyal devlet, yurttaşlarının huzur ve mutluluğunu insanca yaşama olanakları oluşturacak ,onları mutsuz eden engelleri ortadan kaldırarak insanların maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli koşulları hazırlayacaktır.Sosyal belediyecilikte her bireyin insanca yaşam hakkı garanti edilecektir.
*Çocukların düşlerinden, sorgulayan gençliğin enerjisinden, kadının üretkenliğinden beslenen ve yaşlısına huzur sağlayan bir belediye,
*Doğasına tarihine, kültürüne saygılı ve sorumlu, çağın gereklerine ilgili ve uyumlu bir belediye,
*Kaynakta verimli, çalışmalarda açık ve katılımcı hizmette adil ve eşitlikçi bir belediye,
*Tüm hemşehriler için yaşam kalitesini yükselten ve yaşam engellerini kaldıran bir belediye,
*Halkı, muhtarları, belediye çalışanları, parti örgütü ve sivil toplumun birlikteliğini başaran bir belediye,
*Kent yaşamını bilim ve sanat, spor ve birlikte yaşama kültürü ile yoğrulması bilincini bilen bir belediye,
* “Biz doğayı korudukça doğada bizi ve canlıları korur” diyen bir belediye,
*Belediye başkanlığı mazeret kabul etmeyen bir görevdir.Çok çalışmaya,üretmeye ve başarılı olmaya mecburdur.
*Bir belediye başkanının çıkış noktası siyasi bir mevki değil; yaşamsal bir görev olduğudur.
*Kent estetiğine sahip, Caddeleri, sokakları ve binaları özgün sanatsal çizgileri taşıyan, sokağa adımını attığında kişinin kendi mutlu ve keyifli hissettiği ortam ve mekanlar estetik sanatsal görünümlü ve kirlilikten arınmış sokakları olan bir belediye ,
*Kimliksiz,itibarsız çarpık yapılaşmanın bir an evvel önüne geçecek ,mimari yapısıyla bende varım diyecek bir belediyecilik ,anlayışının benimsenmesi biz bulanıklıları mutlu edecektir.Kendi görüş ve düşüncelerimi paylaşmak istedim.Tüm adaylara şans ve başarılar diliyorum.
Selam ve Sevgiler.
Gökhan GÜNEY

Yukarı          
 
Gönderen:
MİTHAT GÜNERİ

Yer:
İzmir

Tarih:
31 Aralık 2013, Salı
16:55

Alıntı Yap: MİTHAT GÜNERİ

TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİN YENİ YILINI EN İYİ DİLEKLERİMLE KUTLAR, YENİ YILIN SAĞLIK, MUTLULUK GETİRMESİNİ CENABI ALLAH'TAN NİYAZ EDERİM. İYİ YILLAR
Yukarı          
 
Gönderen:
MİTHAT GÜNERİ

Yer:
İzmir

Tarih:
31 Aralık 2013, Salı
16:53

Alıntı Yap: MİTHAT GÜNERİ

HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞAN HEMŞEHRİLERİME ALLAH'TAN RAHMET KEDERLİ AİLELERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.
Yukarı          
 
Gönderen:
Özmen KOSTA-Serdar KOSTA

Yer:
Diğer

Tarih:
29 Aralık 2013, Pazar
19:32

Alıntı Yap: Özmen  KOSTA-Serdar  KOSTA

Ersoy Beyaztaş'ın eşi'ne rahmet ve mağfiret, ailesi ve yakınlarına taziyelerimizi sunuyor merhumeye rahmet diliyoruz.
Yukarı          
 

Toplam Kayıt Sayısı: 2114 Toplam Sayfa Sayısı: 212
[««] [«] 1. 2. 3. . . . 11. 12. 13. 14. 15. . . . 210. 211. 212. [»] [»»] 
© 2009 Ziyaretçi Defteri Tüm Hakları Saklıdır
Admin Girişi